נשבר לי מ"תופסות הטרמפ" על טרנסיות

הקהילה הטרנסית עברה לא מעט התכתשויות ש"עיידן" (או איך שלכל הרוחות קוראים לו היום) – יש כאלו שחושבים שבאמת הקהילה צריכה להתייחס לטרנסיות לא רק לאלו שאשכרה עושות את כל תהליך שינוי המין (עם או בלי החלק התחתון, לא ניכנס לזה כרגע) לבין אלו שנמצאים עם ערימת זיפים/שערות גוף, דופקים ליפסטיק ו.. דורשים (כן, בכוונה אני כותבת "דורשים") שיתייחסו אליהם כ"אשה", כ"טרנסית" או כל כינוי אחר עם מוטיב נשי.

ונשבר לי מזה לגמרי!

אני מסתכלת על עצמי לדוגמא ואני יודעת משהו אחד: ההתקדמות שלי לכיוון המגדר הנשי היא איטית מאוד ומתעכבת בגלל כל מיני נסיבות. אני לא יוצאת כאשה כי אם אני אצא כאשה אני אראה בדיחה, אני אפסיד לקוחות (אני עצמאית במקצוע), אני אהפך לבדיחה. מה לעשות, בלי סידרת ניתוחים אני לא אראה אשה ולא "אעבור" כאשה, ולכן בינתיים מחוץ לבלוג ולפייס אני עדיין בחוץ נמצאת כ"גבר". הרוב לא פונים אליי כאשה ואני לא מנסה לתקן אותם בצעקות של "תתייחס אליי כאשה". זה המצב כרגע, זה מה יש.

טרנסים וטרנסיות שבאמת עוברים/ות שינוי מגדר מזכר לנקבה או ההיפך, אוכלים המון חרא בחיים! בתהליך כזה יש המון כאבים פיזיים ונפשיים, נבלות שמררים את חייך בהשפלות והעלבות, משפחה שלא תמיד מקבלת את השינוי, מקומות עבודה שמסתכלים בעיניים עקומות (אם לא בועטים אותך החוצה בתירוץ כלשהו) על השינוי ובקיצור – מדובר במאבק ארוך וקשה מאוד לפחות בשנים הראשונות לשינוי ולכן מבחינתי אחת כזו או אחד כזה שעובר ומצפה שאתייחס אליה/ו במינו/ה החדש/ה – אשמח לעשות זאת וברוב המקרים אעשה זאת ללא שום בקשה.

לעומת זאת – הקבלה של כל מיני ווירדוז למיניהם שלא מסוגלים להעביר על עצמם סכין גילוח שיבקשו יחס נשי – יקבלו ממני השפלה, גם ציבורית, ואני האחרונה בד"כ להשפיל מישהו באופן ציבורי..

אבל הבעיה הכי גדולה של אלו שכן מקבלים את הווירדוז – זה שהם לא מסתכלים/ות מעבר לקצה האף, ואני אסביר…

מי לא ראתה את טאלין היפהפיה ב"האח הגדול"? הנה בחורה טרנסג'נדרית שהצליחה להראות לכולם שטרנסית זה לא איזו מפלצת היסטרית חולת נפש! הנה אחת שיודעת להתנהג יפה גם כשאדיוטים סביבה מציקים לה בשאלות מטומטמות, שהיא לא מסתכסכת עם אחרים (למרות שהפקת התוכנית ניסתה לעשות הכל כדי לסכסך בינה לאחרים), אחת ששומרת על פאסון ואחת שיודעת להיות לא רק בחורה, אלא גם ליידי! מיליוני אנשים בארץ שראו את התוכנית עקבו אחריה ובפעם הראשונה הם ראו מה זה בחורה טרנסית, לא חולת נפש, לא משוגעת, לא קריזיונרית – אחת שלא רק "עוברת" כבחורה, אלא ממש בחורה עם כל ההתנהגות הנשית, אחת שלא צריך לחשוש ממנה רק בגלל שהיא עברה שינוי מין. טאלין גרמה למהפך מחשבתי אצל רבים שלפני כן לא היו מוכנים בכלל לקבל טרנסיות.

כשמגיעים אנשים כמו עיידן או כל מיני חייזרים אחרים שעירים עם ליפסטיק – עצם קבלתם ע"י הקהילה מחזיר את הגלגל לאחור!!, כשהקהילה מקבלת כאלו, אנשים מבחוץ מבינים שהקהילה היא לא יותר מאשר מקום לקבל כל חולה נפש שמפנטז שהוא בחורה. הקהילה רוצה שאנשים מבחוץ יקבלו טרנסים וטרנסיות ויתייחסו אליהם/ן עם מגדרם/ן החדש, אבל כשאותם אנשים מבחוץ רואים את הווירדוז האלו – הם דווקא יסתכלו על כל הקהילה כחולי נפש וידחו את הבקשה! קהילה שלא יודעת לתחום דברים מה "משלנו" ומה זקוק לטיפול פסיכיאטרי דחוף – היא קהילה שמתעלמים מבקשותיה במקרה הטוב, או הופכים אותה לבדיחה במקרה הרע!

אז אם קהילת הטרנסיות רוצה יחס רציני – היא צריכה לתחום ולהצהיר: אלו שבאמת עושים שינוי, יקבלו את החיבוק. אלו הקופיפים עם הליפסטיק – שיחפשו להם מישהו/י אחר שיחבק אותם.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות


 1. יש מקום לכולם . טאלין מייצגת רק את עצמה ולא אף אחד אחר , גם לאלה עם הזיפים יש זכות להגדרה עצמית וזיתים לא יהפכו אותך לפחות אישה .

  הגב

 2. מה נותן לך את הזכות להחליט מי הם? להיות טרנסג'נדר זה לא לשנות את המין. להיות טרנס זה כשאיבר המין ומי שבפנים לא תואמים. טרנסג'נדר יכול להיות זכר שמרגיש בפנים אישה ולא עושה עם זה כלום, זה גם יכול להיות נקבה שמידע פעם רוצה להיות גבר אבל לא תמיד. מצד שני זה גם יכול להיות ג'נדרקוויר. את מדברת פה על טרנססקסואלים – אנשים ששינו את המין בניתוח. טְרַנְסְגֶ'נְדֶּר הוא מונח הכולל קשת רחבה של זהויות, שקשורות לחווית אי הלימה בין זהותו המגדרית של אדם לבין ייעודו המגדרי – ויקיפדיה. קשת רחבה של זהויות. אנשים שמסוגלים מהצד ורואים את הקהילה הטרנסית כחולי נפש יעשו את זה בין אם יש גברים עם ליפסטיק, הווירדוז  כמו שאת מכנה אותם, ובין אם לא יהיו קיימים.

  וגם אם הקהילה שאחת המטרות שלה היא להגיד שלא תהיה יותר אפליה ולכל אחד יש מקום ולכל אחד יש לגיטימציה להיות מי שהוא, גם אם הקהילה תגיד שהם לא חלק ממנה, את חושבת שיקשיבו? את חושבת שהאנשים האלה יפסיקו להתקיים? בחוסר הקבלה שלך את האחר את לא טובה יותר מהאנשים שמסתכלים מהצד ורואים חולי נפש.

  אני טרנסית, אני בקרוב אתחיל את התהליך שלי לשינוי מין. אני הולכת  עם חצאיות וזיפים כי אין לי ברירה, הזיפים לא נעלמים בפוף. זה לא אומר שאני אסתיר את מי שאני. אני אישה לא משנה איזה גוף יש לי. ואני מציגה את עצמי כאישה למרות שיש לי זקן. לאנשים מקבלים את זה. לא כי אני חולת נפש ולא כי הם תומכים בחולי נפש. אלא כי אני אישה והם מקבלים את זה.

  ואת שמסתתרת מאחורי מסיכה של הגבר שנולדת, את חיה בפחד מלהיות עצמך ואת מטיפה לשנאת האחר. אז מה נותן לך את הזכות להחליט מי שייך לאיזו קהילה?

   

  הגב

  1. מותר לי להחליט בשבילי מה שאני רוצה. זה נקרא חופש ביטוי.
   אני לא חיה בפחד מאף אחד, אני לוקחת את השינוי בקצב שלי, שגם זה מותר.
   בהצלחה בשינוי שלך.

   הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.