טרנסיות ועבודה

תיאורתית, כל אחת שעוברת תהליך MTF יכולה לעבוד בכל עבודה שקיימת וזמינה לאנשים אחרים.

במציאות – הדברים מעט שונים.

רוב העבודות שקיימות וזמינות לטרנסיות צעירות רבות, מתחלקות ל-2 סוגים:

  1. הסוג הראשון קשור למענה טלפוני – בין אם זה סקרים, נציגת שרות בחברות סלולר או חברות אחרות.
  2. הסוג השני קשור לעבודות שיש אינטרקציה בינך ללקוחות, בין אם אינטרקציה מועטה (נניח סידור מוצרים) ובין אם אינטרקציה מרובה (קופאית נניח)

אני מניחה שיש בוודאי עוד סוגי עבודות הזמינות לטרנסיות ללא נסיון, אולם נתמקד ב-2 לעיל.

כשמדובר בעבודות הקשורות לטלפון, חשוב לגשת אך ורק אם יש לך קול נשי. אם יש לך קול של טום-בוי או שיש לך קול גברי, את תצטרכי להסביר עשרות פעמים (לפעמים זה אפילו מגיע ל-80 פעם) ביום שאת בת ולא בן (לא, אל תנסי לאמר בטלפון לאדם שאת משוחחת איתו בטלפון בעבודה שאת טרנסית – כי את לא יודעת איך הצד השני מקבל את זה והדבר האחרון שאת רוצה זה צחוק היסטרי או קטילות מהצד השני), לכן אם אין לך קול נשי – ותרי על עבודות כאלו.

כשמדובר בעבודות שיש בהן מפגש פרונטאלי עם הלקוח, עדיף להיראות הכי נשי שאפשר אבל לא יותר מדי. מייקאפ להסתיר זיפים – כן, אבל אל תגיעו למצב של מאט טוטאלי בפרצוף, קצת שימר יכול לחולל פלאים. גם יותר מדי איפור ו"פיסול" יכולים לגרום ללקוחות "לעלות" עלייך שאת טרנסית.

בכל מקרה, לא חשוב כמה את נראית מעלפת, כמה בנים רודפים אחרייך ומתים לצאת איתך, כמה מחמאות את מקבלת, תמיד יגיעו המפגרים/קרציות/מטומטמים שבכוונה יתייחסו אלייך כגבר, שבכוונה יקראו לך "קוקסינל", ושבכוונה ינסו להיכנס איתך לעימותים וויכוחים.

לצערי יש לא מעט כאלו ש"בולעות את הפתיון" ונכנסות לויכוחים הללו שמסתיימים לא אחת בדמעות (של הטרנסית, לאותם גברים בד"כ יש רגישות של בבון) וחיסול מיידי של כל מצב רוח טוב, ואם את עובדת פרונטאלית מול לקוחות – זה יקרין על היחס שלך אליהם. מכאן ועד לעוד ויכוח/עימות – הדרך קצרה.

את צריכה לזכור משהו אחד שאולי את מודעת אליו ואולי לא. זוכרת בעבר הרחוק את הזמן של גן חובה? שהדרך של רוב הבנים למשוך תשומת לב היתה למשוך שיער לבנות? אצל הדביל המצוי שמנסה להתווכח איתך, אין התפתחות מוחית רצינית, ולכן הדרך שלו למשוך את תשומת ליבך – זה לרדת עלייך. הוא כמובן לא יאמר לך שאם היית מולו אחד מול אחת, הוא דווקא היה רוצה לצאת איתך/לשכב איתך, אבל אז הוא יכנס לסרטים אם הוא שוכב/יוצא עם "בן". התוצאה של כל הסלט הזה במוח – נסיון הצקה לך. מסקנה: אחד כזה מתחיל להתייחס כך? תתעלמי ממנו, בקשי שמישהי אחרת תתן לו שרות או שתהיי קרה וקורקטית. זה בבון, אי אפשר לשנות את דעתו.

נקודה נוספת הקשורה לאלו שמאמינות שאם אני מציגה את עצמי כאשה גם אם אני לא נראית ממש נשית – מגיע לי יחס של אשה. אני בהחלט מכבדת את הדעה והאמונה הזו, אך המציאות, מה לעשות, מכתיבה שבמקרים כאלו, כמות ההצקות תהיה כפולה ומכופלת בהשוואה לטרנסית שכן מתלבשת נשי, מתאפרת נשי ועושה את כל שלאל ידה להיראות כך. אנחנו חיים במדינה שהמנטליות שבה לרוב היא מנטליות של ערס מפגר, והם לא יודעים במקרים רבים להתייחס למישהי שלא נראית ממש נשית – כאשה, אז הויכוחים/עימותים/השפלות יגיעו ובמקרים האלו התעלמות היא פתרון מתבקש אך מבפנים קשה להתעלם ואותה טרנסית צריכה להחליט לעצמה מה לעשות – לדבוק באמונה זו או לקפוץ לכמה חנויות בגדים ולשנות מלתחה.

ולסיום, נקודה שראיתי שעולה בפייסבוק שוב ושוב – עבודה בזנות כי "אין עבודות אחרות" או כי "הסכום אינו מספיק". אני האחרונה שאי פעם תפסול מישהי שבחרה לעבוד בזנות (את הקטילות היא תחטוף מהפמניסטיות (הלוחמות שבהן) שמצד אחד רוצות "להגן" על הזונות ומצד שני הן דופקות אותה יותר ממה שכל סרסור יכול לפגוע!). נכון – רוב העבודות הללו משלמות שכר מינימום ואולי אפשר לקבל עוד איזו השלמה מביטוח לאומי, כך שבתחילת החודש יכנס לבנק סכום הנע בין 4,500-5,500, וזה ממש לא הרבה (במיוחד אם חיים במרכז), אבל צריך לא להרים ידיים ולהמשיך לחפש גם כשאתן עובדות – עבודה יותר רווחית. יש אינטרנט, יש אתרים כמו AllJobs שדרכם ניתן לחפש ולשלוח קו"ח והכי חשוב – יש עבודות, כל עוד את מכוונת את עצמך לתחום מסוים ואת מוכנה להשקיע לפני כן באותו תחום (במידה ויש צורך בכך).

בהצלחה

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות


  1. דורין שלום אני סוג של טרנסית בהליכים והייתי מעונינת לדבר איתך בפלא פון או בפייסבוק כי זה משהו די מורכב

    הגב

    1. את יכולה לדבר איתי בפייסבוק 🙂

      הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.